Mnoho z lidí se postupně dostává do situace, že nezvládají platit své nájmy, zálohy za energie, zůstává jim na jídlo a základní potřeby, a tak začínají přemýšlet, jak navýšit své příjmy.

První z možností, jak navýšit příjem, je najít si další zaměstnání čili brigádu. Můžete si najít něco na odpoledne, nejlépe práci z domu, kterých ale není mnoho, nebo v okolí svého bydliště. Hodinka, dvě denně, které věnujete brigádě, např. úklidu, mohou donést dostatečnou sumu, abyste se nedostávali do dluhů. Někdo obětuje na čas víkendy a najde si nějakou výpomoc.

peníze

Někteří budou hledat i jiné, lukrativnější zaměstnání. Nabídka zaměstnání Fa-havlicek se dá najít jak na webech, ale také můžete přímo oslovit firmu, která se vám líbí a ve které byste rádi pracovali. Mnoho firem nabízí volná místa přímo na svých webových stránkách, stačí jen je sledovat.

Není snadné rozhodnutí změnit dobrovolně zaměstnání, proto je snazší cestou zkusit požádat ve své stávající firmě o navýšení platu. Chce to kus odvahy, ale pokud ji najdete a zároveň vystihnete k ten správný okamžik, třeba ve chvíli, kdy se vám v práci opravdu podaří něco nadprůměrně vykonat, podat vrcholný výkon, určitě byste to měli zkusit a třeba budete překvapení, jak to bude snadné.

peníze

Pokud s navýšením platu nebude váš zaměstnavatel souhlasit, můžete mu nabídnout, že budete pracovat přesčas a on vám po proplatí. Je to jednodušší řešení, než si hledat brigádu a někdy se tato práce přesčas dá oddělit i od vaší běžné práce, například ji můžete vykonávat na jiném pracovišti nebo na jiné zakázce, abyste nebyli v podezření, že se se svou běžnou prací jen flákáte a děláte ji schválně pomalu. Jsme lidé a vše je vždy jen o domluvě mezi námi. Máte-li finanční problémy, proč je neřešit se svým zaměstnavatelem. Třeba se najde jednodušší řešení, než si jen dovedete představit.