Chytrá řešení do domácnosti aneb jak ušetřit místo

Místa na planetě neustále ubývá, a tak je jenom logické, že se snaží ve velkých městech co nejvíce ušetřit za místo. V některých přelidněných čtvrtí na světě dokonce žije na několika čtverečních metrech i několik rodin, které se tam tísní v malých kójích, kde i školní skříňky jsou luxusem největší kvality. V takovýchto případech je opravdu nutné šetřit s místem co nejvíce, nemůžete mít stejně mnoho věcí, takže to ani není rozhodující. Stačí postel a jeden sporák, jeden společný záchod a je to. Sdílená domácnost jak vyšitá. Nyní se ale bavme o příkladech z naší domoviny, kde místa ještě trochu máme. To však neznamená, že by snad nebyla potřeba ušetřit co nejvíce prostoru, zvláště pokud má byt či dům specifické stavební řešení nebo je to jenom malý domek.
vysoká postel.jpg

Vysouvací zabudované skříně jsou řešení

Není nic jednoduššího než zabudovat skříně do zdi. Sice si budete muset trošku pohrát, pokud to dům neumožňuje, výsledkem vám však bude klidně i o pár metrů větší prostor ve vaší místnosti. Některé vysouvací zásuvky se klidně dají dát i pod postel.
mozek v žárovce.jpg

Postel jako gauč a gauč jako postel

Dneska už je honba za místem tak velká, že se budují i gauče, které jdou jednoduchým pohybem „přetvořit“ v naprosto normální postel, kterou byste do gauče ani netipovali. Chytré řešení a uhlazený design je to, co hledá spousta mladých lidí. Takové postele sice nejsou nejlevnější, ale nemusíte alespoň kupovat nic k sezení, stačí jenom překlopit a je to.

Palanda a stůl zároveň

Hodně populární jsou stoly, které jsou „zastřešeny“ postelí, vypadá to pěkně útulně a ještě se ušetří místem. DO postele se sice leze po malém žebříku, to však vůbec nevadí hlavně dětem, které si přesně tohle zamilují. A proč ne? Do malých pokojíků je to ideální řešení. Máte tam spoustu dalšího místa pro hračky, skříně nebo cokoliv, co dítě chce. Takové postele navíc disponují někdy i se skříní, šuplíky, židli lehce zasunete. Má to zkrátka všechno.