Kdyby se podnikatelům vždy skvěle dařilo, chtěli by být podnikateli všichni. Protože život podnikatelů je v mnoha ohledech skvělý, lepší, než jaký mají nějací ti zaměstnanci. Jenže těmto se nejednou nedaří nijak dokonale, co se jejich finanční situace týká. A protože jde o peníze v jakékoliv vykonávané profesi především, je jasné, že tento problém mnohé lidi odrazuje, a právě kvůli riziku finančních problémů se mnozí na soukromé podnikání nedali a nejspíše ani nikdy nedají.

A co si mají počít ti, kdo soukromě podnikají a dostali se právě do nezáviděníhodné ekonomické situace, v níž se potýkají s nedostatkem finančních prostředků? Co mají dělat ti, jimž jejich aktuální příjmy nestačí ani na úhradu nezbytných výdajů jejich firmy a na jejich elementární živobytí? Ti musejí najít jakékoliv schůdné řešení, jakoukoliv legální cestu k získání dalších finančních prostředků.

finance grafika

Co to v praxi znamená? Nejednou to, že takoví soukromníci musí sehnat peníze třeba i jenom ve formě půjčky. Což není právě ideální řešení, protože půjčené peníze nejsou k dispozici napořád a tyto musí být časem zase splaceny, ale přesto i takové řešení může přijít vhod.

Jenže půjčka přichází vhod jedině tehdy, když ji žadatel nejprve získá a poté ji i dokáže bez problémů splatit. A toho se nejednou nedosáhne. Často se sice může žádat o půjčky, ale bezvýsledně, protože je finanční ústavy jen tak někomu neposkytují. Šanci mívají jenom ti, kteří dokážou prokázat schopnost splácet, a to není typické pro všechny podnikatele.

zdanění peněz

A pro ty, kdo mají problémy s prokazováním své bonity, tedy schopnosti a ochoty splácet, jsou tu obvykle už jenom nebankovní americké hypotéky. I ty jsou pořád ještě dost výhodné, ale současně se i daleko snáze získávají. Dostat takovou hypotéku je snazší než dostat bankovní půjčku, a to proto, že zde nahrazuje zástava nemovitosti vysoké příjmy a dokonalé registry dlužníků. Což je pro leckoho víc než užitečné.