Pokud se člověk nejednou zadívá na svoji postavu, říká si, že takhle už to vážně dál nejde. Že už je skutečně nejvyšší čas s tím něco udělat. S čím? S obezitou, s čím jiným?
Někteří z nás mají nějaké to kilo navíc, někteří mají takových kil navrch dokonce tolik, že už se je snad ani neodvažují počítat. Protože si prostě užíváme života plnými doušky, neomezujeme se v jídle a naopak už si často ani nevzpomeneme, kdy jsme naposledy vyvinuli nějakou tu pohybovou aktivitu. A pokud člověk energii přijímá a nevydává, je logické, že přibírat musí.

brokolice

Ale zatímco tloustnutí nebolí, ba je naopak vesměs více než příjemné, s bojem proti nadměrným tělesným proporcím je tomu přesně naopak. Aby člověk ztratil nadbytečnou tělesnou hmotu, musí se smířit s tím, že se bude muset dát na něco, co alespoň vzdáleně připomíná sport, a bude také muset snášet onen neblahý pocit zvaný hlad.
A zde je důvod, proč mnozí z nás po zhubnutí touží, ale ne a ne ho dosáhnout. Protože je hladovění nepříjemné a leckdo ho nedokáže trpně snášet. Zejména někdo takový, kdo už má natolik výraznou nadváhu, že by se měl mučit hladem docela dlouhou dobu, nejednou třeba i dlouhé měsíce.
A co může pomoci? Díky čemu to dotyčná osoba nevzdá a nakonec se snad i postavy přímo vysněné dočká?

talíř s ovocem

Takovým neocenitelným pomocníkem může být třeba přípravek .
Je logické, že se nejedná o nic, po čem by člověk automaticky splasknul jako balón. To slibují jenom prodejci pochybných a neúčinných lektvarů ve snaze namastit si kapsu. Tady se naopak otevřeně přiznává, že Sibutramin sám o sobě zázraky dělat nedokáže. Ale pomoci dokáže, a to hodně. Díky jeho užívání totiž ztrácí člověk pocit hladu, cítí se nasycený i po konzumaci malého množství potravy, a tudíž ho jeho tělesná schránka nenutí tolik jíst. Což je právě při hubnutí hodně důležité a nejednou i rozhodující.
Protože člověk zhubne, aniž by měl hlad. A co si přát víc?