Malý byt může být také velmi útulný

V malém bytě se dá také vytvořit příjemné a útulné bydlení. Nesmíme zapomenout na pečlivé rozvržení obytných zón a co nejlepší využití volného místa. Můžeme použít pár triků, které naše bydlení opticky zvětší.

řešení prostoru

Výběr vestavných skříní, sklopných postelí a nábytku vytvořeného na míru nám umožní ušetřit kousek nějakého toho místečka. K zahození nejsou posuvné stěny, které dokáží vykouzlit koutek pro soukromí třeba ve formě příjemné relaxační zóny. Skvěle využít se dají i textilní stěny nebo příčky ze skleněných luxferů, které propouští světlo a jsou nabízeny ve více barevných variantách.

K optickému zvětšení bytu nám určitě přispěje i vhodný výběr barev zařízení a vymalování stěn. Rozhodně zvolíme světlejší odstíny, které byt velmi prosvětlí. Nejlepší barvou je bílá, ale nemusíte se vyhýbat ani světlým pastelovým odstínům.

útulný pokoj

Pokud je to jen trochu možné od ostatních zón by měla být oddělena zóna spaní. Zdravý spánek je pro organismus velice důležitý a tak výběru postele věnujeme dostatek pozornosti. V menším obytném prostoru nám přijdou vhod sklopné postele nebo vyvýšená pódia, která spací zónu oddělí od ostatního obytného prostoru.

Ani v malé kuchyni se nemusíte připravit o pohodlí a o designové doplňky. Nabídka bytového zařízená a nábytku je dnes veliká není tedy problém vybrat vhodnou kuchyň pro malé prostory. Skládací stoly, malé vestavěné spotřebiče nebo zásuvné moduly v kuchyňských linkách dnes nejsou žádnou vyjímkou.

obytný interiér

U zařízení koupelen máme také možnost výběru. Rozhodně zvolíme raději sprchový kout, který zabere méně místa než objemná vana. Instalovat můžeme sprchové kouty se sedátkem a vyšší vaničkou, která nám nabídnou více pohodlí. Umyvadla seženeme v nejrůznějších tvarech a to i velmi moderních. Při ostatním zařízení úložných prostor koupelny volíme čisté a jednoduché linie.

Další tipy pro vyřešení malého bydlení můžete nalézt zde .