Většina z nás ví, jak nepříjemná je bolest zad. Bolest zad člověku může značně zkomplikovat život. Je důležité hledat příčinu, proč vás záda bolí a podle toho samozřejmě jednat. Záda potřebujeme. Ohýbáme je dennodenně. Někteří z nás vykonávají těžkou fyzickou manuální práci a proto mohou záda bolet. Fyzická manuální práce je náročná a proto bychom měli dbát na správné držení těla a taky nechat tělo odpočinout. Záda vás mohou ale bolet taky „jenom“ z toho, že se hrbíte u počítače. Hrbení se u počítače je často vina nesprávného držení těla. Po nějaké době začnou záda bolet, pokud nejsme dostatečně vyrovnaní a nedržíme správnou pozici.

bokest

Často tyto problémy hrbení se u počítače mají lidé, kteří pracují na homeoffice. Ti prostě a jednoduše jsou pořád u počítače a vykonávají na něm veškerou práci. Často nedávají žádný odpočinek svým zádům. A právě to může být problém, proč trpíte bolestí zad Libelladesign, protože odpočinek je pro záda (a mimochodem i oči) v každém případě hodně důležitý.

masaz

Víte, co můžeme dělat pro to, aby nás záda nebolela? Shrneme si to do jednotlivých bodů.

a) nehrbit se – bod, který jsem tady zmiňovala už několikrát. Důležité je držet tělo rovně.

b) dávat zádům odpočinek – jak můžeme tělu dát dostatečný odpočinek? Stačí jít na chvíli od počítače a lehnout si na postel, vyrovnat záda.

c) cvičit různé cviky – od bolesti zad mohou pomoct různé cviky. Plno jich můžeme najít na internetu, dokonce jsou některé i znázorněné ve videích. Je to super, protože takovým způsobem můžete cvičit z pohodlí domova, a nemusíte nikam docházet.

Známý je třeba takový ten cvik kočky, kdy se vyhrbíte a shrbíte, a nebo posunete záda do zadní pozice. Taky mě trápila bolest zad, ale nakonec jsem nad ní úspěšně zvítězila. Cvičila jsem, držela záda rovně, nosila pás a dbala na správné držení těla. Zkuste to taky.