Každý dospělý si minimálně jednou vybavil své dětství, které za svůj život zažil. Pro někoho to mohou být vzpomínky i nehezké, ale pro většinu z nás jsou velmi krásné. Kdo by si nepamatoval věci, které měli jako děti od rodičů zakázané, ale prarodiče je s dětmi naopak moc rádi dělali, když jsme jako děti hledali dárky ve skříni, kam je maminka schovala a zkoumali jsme hmatem a sluchem, co tam asi bude. Přeřízení hodinek, když se dětem nechtělo ještě domů, plno dětských úrazů, na které jsou dodnes vtipné vzpomínky a spoustu dalšího. To je většinou dětství těch dětí, které nezažili za svůj vývoj Facebook a další sociální sítě, byla to doba, kdy mobilní telefon nebyl samozřejmostí a místo SMS zpráv si děti posílali dopisy.
plyšový medvídek

Dnešní doba je velmi uspěchaná a bývá docela náročné vychovat dítě. Pokud matka dává dítěti moc cukru je špatná, pokud ho nechá koukat na pohádky je také tou nejhorší. Člověk se nikomu nezavděčí, proto je dobré, aby si rodiče uvědomili, že se v žádném případě nemusí ukazovat ostatním rodičům, co a jak dělají lépe. Naopak lepší je nevyčnívat takzvaně z davu a soustředit se pouze na to své dítě případně děti, to je totiž ten nejlépe investovaný čas, který jim můžeme dát. Je dobré se jim maximálně věnovat, dokazovat jim lásku, ale také je učit pravidlům a disciplíně. Abychom našim dětem v dnešním světě, který je plný nenávisti, závisti, internetu a číhajícího nebezpečí dokázali zajistit takzvaně nezapomenutelné dětství, je dobré se řídit selským rozumem a hlavně láskou.
děti ve vozíku

Dopřejme svým dětem všeho s mírou, naučme je vážit si věcí musí vědět, že nic není zadarmo a samozřejmé. Učte se s nimi, hrajte společenské hry, vyražte na výlet do přírody, omezujte před nimi sociální sítě, piště si dopisy o tom, co jste zažili zajímavého a pak si je u společné večeře čtěte. Netrestejte je velmi přísně, ale potrestejte, pokud něco provedli, polibte je na dobrou noc, popřejte jim dobré ráno, povídejte si s nimi o škole a jejich zájmech. Snažte se je nezanedbávat kvůli práci či svým vlastním aktivitám, uvědomte si, že naši rodiče se také omezovali jen proto, abychom byli spokojení a měli krásné vzpomínky na dětství. Doba je sice jiná, ale lidé jsou pořád stejní. Dobré je si upravit priority a svět bude mít hned víc spokojenějších dětí. Pamatujte si, že děti nám za všechno jednoho krásného dne poděkují, tak jako jsme to udělali my a poděkovali svým rodičům za hezké dětství, které nám dopřáli. A pokud jste to doposud neudělali, tak to napravte.