Oslavy dětských narozenin lze koncipovat buď jako poklidnou párty někde doma na zahradě, anebo v interiéru, jestliže se pokazí počasí. Můžete je ovšem realizovat i ve sportovním duchu a podporovat v dětech zábavu ve stylu zdravého pohybu. Lékaři, specialisté na pohybové ústrojí, již řadu let doporučují skákání na pružné podložce, a to z mnoha důvodů.

trampolína

Odreagování a eliminace stresu – tento druh pohybu je ideálním antistresovým prvkem. Uvolňují se při něm tzv. hormony štěstí a je to rozhodně zdravější způsob sportování, než běh. Běháním přetěžujete některé svalové partie a především klouby a páteř. Chodidla dopadají na tvrdou podložku, proto se také nedoporučuje běhat příliš často na asfaltové silnici. Na pružné dopadové ploše vaše kloubní pouzdra trpět nebudou.

Co vás čeká v jumpparku

Pěnová jáma – velmi oblíbená zábava, o kterou je značný zájem. Vzhledem k tomu, že je dopadová plocha bezpečná, můžete tu zkusit provádět akrobatické prvky. Otvor je vyplněn měkkým pěnovým polyuretanem a jde v podstatě o obdobu simulace tréninkových prvků při nácviku sportovní akrobacie profesionálních i amatérských sportovců. Musíte pouze dodržovat bezpečnostní zásady, do pěnové jámy nesmí dopadat více osob najednou.

oslava

Free Jump – obrovská plocha haly je vybavena více než třiceti trampolínami. Ty jsou vzájemně propojeny, takže jde o bezpečný prostor pro pohyb. Můžete tu efektivně posilovat většinu svalových partií, skákáním se rozpohybuje lymfatický systém, vaše tělo bude lépe vstřebávat vápník. Zlepší se koordinace pohybů, důkladně procvičíte udržování rovnováhy. Na ploše skákacích atrakcí se děti i dospělí pohybují bosými chodidly, případně lze zakoupit speciální protiskluzné ponožky, obyčejné ponožky totiž na povrchu podkluzují.

Hřiště pro malé děti – pro nejmladší návštěvníky je tu k dispozici hřiště, takže se tu nebude nudit nikdo z vaší rodiny. Děti mohou na oslavu pozvat své kamarády a pojmout svůj sváteční den velkolepým způsobem.