Přemýšleli jste někdy nad blackoutem? Laicky řečeno, nad absolutním výpadkem elektrického proudu? Je to námětem nejednoho sci-fi filmu a většinou se zhroutí civilizace a přežije jen hrstka lidí v čele s Chuckem Norrisem nebo Brucem Willisem. Ale beze srandy, elektřina je opravdu základ. Vezměte si vaši domácnost, lustry, pračka, lednička, sporák a trouba, to má asi každý. Myčka nádobí, sušička, kávovar, to stále patří k těm větším elektropřístrojům, ale pak následuje hromada těch menších, žehlička, fén, mixér, holící strojek, nabíječky, už víte, o čem je řeč? Bez elektřiny by náš životní standard, tak jak ho známe, jednoznačně skončil. A teď ruku na srdce, co o elektřině víte a na co si troufnete sami? Určitě se shodneme, že elektřina umí zabít a do zásuvek se kromě zástrček nic nestrká. Já osobně umím vyměnit žárovku a nahodit pojistky. Ale tím končím, ostatní nechávám odborníkům.

dráty

Potřebujete namontovat nové lustry? Rozhodně byste to neměli dělat sami. Máte starší byt? Není od věci nechat překontrolovat zásuvky a pojistky odbornou firmou. Někdy se nutné vyměnit celé elektrorozvody v bytě, pokud jsou ještě hliníkové. Nejnebezpečnější jsou nejrůznější poruchy na zásuvkách v koupelně a kuchyni, protože tam může dojít ke kontaktu elektřiny s vodou, což může mít smrtelné následky. Nechcete vyhořet od zkratu v zásuvce? Nechejte si udělat revize celého bytu či domu.

stožár

Např. firma vám nabízí revize elektro Elektrokuchar a nejen pro domácnosti, ale i pro celé firmy. Překontrolují nejen zásuvky, ale kouknou i na izolace, uzemnění, hromosvody, protipožární a bezpečnostní systémy.

Znáte písničku Nedotýkejte se drátů na zem spadlých z nebe? Dodržujte to u jakýchkoliv drátů a vždy nechte práci ohledně elektřiny odborníkům.

A vtípek na závěr:

Inzerát: Hledám elektrikáře, který mě zbaví napětí. Značka: Diskrétně.