Rádi byste měli doma nějaké zvířátko, ale nemáte dostatek času, abyste se mu mohli věnovat, nebo nevlastníte větší byt či zahradu? Důvody mohou být i jiné. Pro milovníky zvířat je tu možnost alespoň tedy nějaké zvířátko podporovat na dálku prostřednictvím měsíčních částek, které útulkům pomohou v zabezpečování stravy, veterinární péče a dalších potřeb pro lepší život jejich svěřenců.

kočka z útulku

Stačí si jen do vyhledávače na internetu zadat „virtuální adopce zvířátek“ a už můžete hledat podle fotografií, videí a dalších informací, kterého pejska, kočku nebo jiné zvíře – například i koně, kozu, prasátko, králíka nebo morče si tak trochu „přivlastnit“ alespoň na dálku. Některé zvířátko si už jen podle fota, jména, údaje o plemenu, věku, charakteru a bližšího popisu a povídání o něm oblíbíte natolik, že se rozhodnete mu tímto způsobem pomoci. Jen orientačně pro představu z jednoho webu, kolik můžete například přispět na rok (částka v Kč):

  • pes – 2000,-

  • kočička – 1000,-

  • koza – 1500,-

  • kůň – 10 000,-

  • králík – 500,-

pes z útulku

Každý útulek má trochu jiný postup a pravidla, ale to vše se dozvíte na konkrétním webu útulku. Například někde je třeba si stáhnout elektronickou verzi přihlášky, kterou vyplníte a pošlete na uvedený e-mail nebo zašlete poštou. Na většině webových stránek jsou uvedena i čísla účtů, kam lze zasílat jakoukoliv finanční částku na podporu zvířátek. Na některých webech jsou i dárci zapsáni u konkrétních zvířátek jako „strážní andělé“ nebo „adoptivní rodiče“. Přestože některá zvířátka už mají svého strážného anděla, adoptivního rodiče, tak je možné na ně přispívat. Po domluvě s pracovníky útulku můžete ono zvířátko i navštívit a přinést mu nějaký ten pamlsek nebo něco dobrého na zub. Pejska lze také osobou od věku 18 let venčit. Přispět se dá i jakýmkoliv jiným darem, než jsou finance. Vítány jsou konzervy pro pejsky a kočičky, granule, stelivo, krmivo pro králíky a morčata, pamlsky.