Pokud se chystáte na dovolenou na hory, budete potřebovat kvalitní zimní bundu. Zimní bundu si budete pořizovat i na každodenní běžné nošení, protože v našich podnebních podmínkách zimní bundu potřebuje každý. Leckdy nás překvapí velmi silné mrazy a sněhové vánice a při čekání na tramvaj nebo trolejbus naše tělo potřebuje být dokonale chráněno. Zimní bundu nebo kabát si nepořizujeme každý den, takže bychom měli vybírat pečlivě. Bunda je dražší záležitostí, takže o to víc je vhodný její správný výběr. Bundu vybírejte také podle toho, kde ji budete nejčastěji nosit. Jiný druh bundy zvolíte na lyžování, než pro běžné nošení v zimních měsících.

sedačková lanovka

Tak či tak by každá zimní bunda měla být nepromokavá. Nepromokavost je udávána vodním sloupcem. Do klasických podmínek si vystačíte se sloupcem 5000mm. Některé bundy mají hodnotu vodního sloupce i 10 000mm a vyšší. Tyto bundy jsou určeny do vysokohorského prostředí, kde panují extrémnější podmínky. Kromě vodního sloupce také promoknutí ovlivňuje kvalita švů a zapínání. Zimní bunda by také měla být odolná proti větru a měla by umět dýchat. Prodyšnost bundy je také důležitá, protože přebytečné vlhko může být odváděno od těla pryč.

děti sjíždí kopec

Pro běžecké lyžování a turistiku jsou vhodné bundy ze softshellu. Ten je velmi odolný, nepromokavý a je i prodyšný. Pro sjezdové lyžování a trávení času na horách vyberte silnější bundu ze speciálních syntetických matriálů, které splní veškeré výše popsané vlastnosti. Do města můžete zvolit i péřovou bundu. Péřové bundy jsou skvělý izolační materiál, takže vás dobře zahřeje. Kvalitní zimní oblečení vyrábí i švédská značka Didriksons. Firma vyrábí didriksons bundy i kabát pro muže, ženy i děti. V kolekci najdete bundy určené pro sport i bundy a kabáty do města, bundy jsou vytvořeno podle nejnovějších módních trendů a vybere si opravdu každý.