Věděly to už naše babičky, maminky a víme to i my. Ocet je zázrak nejen v kuchyni ale pro celou domácnost. Možná budete překvapení, s čím vším vám může pomoci. Navíc jde o přírodní látku, která je rozložitelná, nebudete už tak zatěžovat naše životní prostředí chemickými čističi s drogerie, které ještě ke všemu stojí i podstatně více peněz. Na ocet tedy najdeme jen samé klady. A že trošku výrazně čpí? Tím se vůbec nenechte odradit.

houbičky na úklid

V koupelně i v kuchyni

Ocet je výborným bojovníkem s plísněmi. Ty se především v koupelně tvoří dost často, protože vlhké prostředí mají v oblibě. Postačí, když ocet nalijete na místa postižená plísněmi a necháte ho chvíli působit. Poté postačí, když plíseň odstraníte kartáčkem a opláchnete vodou. V koupelně si ocet poradí také s vodním kamenem. Pokud máte vodní kámen na sprchové hlavici, celou ji ponořte do octa s vodou a nechte působit alespoň 10 minut. Vodovodní kohoutky do octa těžko ponoříte, takže je budete muset pečlivě potřít. Opět nechce působit a pláchněte. Vodní kámen se v octu rozpustí a bude pryč. Ocet ale pomůže vyčistit také zašlé kachličky nebo spáry mezi nimi. V těchto spárách se hromadí také velké množství nečistot a tvoří se v nich plísně. Ocet si s tím poradí. Pokud máte problémy se zašlou vanou, sprchovým koutem, umyvadlem nebo dřezem v kuchyni, opět se můžete stoprocentně spolehnout na ocet. Vaše domácnost bude vypadat jako nová. Zrcadlům a oknům ocet zase zaručí nádherný a čistý lesk. Za pomocí octu tak můžete doslova vyčistit celou svou domácnost.
lahvičky s octem

Na tapety i do auta

Máte doma staré tapety a chcete se jich už nadobro zbavit? S jejich strháváním vám pomůže ocet. Dejte jej do nádobky s rozprašovačem a tapety jím postříkejte. Dolů vám půjdou téměř samy. Ocet si sebou vemte, i když půjdete umývat své auto. Zbytky dálničních známek neodstraní nic lépe než obyčejný ocet. Pomůže s vyčistěním také stěračů a usnadní škrábání namrzlého skla u auta během zimy. Smíchejte tři díly octa s jedním dílem vody a nalijte směs do nádobky s rozprašovačem. Tuhle kouzelnou kapalinu mějte u sebe po celou zimu a namrzlá okna jí vždy pečlivě postříkejte a následně utřete. Nejenže to půjde velmi snadno, po této aplikaci se námraza na oknech nebude ani tak často tvořit.