Barvy, které prosvětlí a zvýrazní váš interiér

Pokud si zvolíte ty správné barvy, můžete se těšit na to, že vás pobyt v těchto prostorách bude těšit. Ať už mluvíme o koupelně, kuchyni, pracovně nebo ložnici. Jaké barvy vám znovu vlijí chuď do života?
růžová zeď
1.       Starorůžová
Tato barva se stává v interiérech dominující, a to zdaleka ne jenom u lidí, kteří preferují retro styl. Starorůžová barva je příjemná na oko, ale i na duši a mysl. Je to teplá barva, která vám navodí pocit uvolněnosti, relaxace a hlavně klidu. Hodí se hlavně do reprezentativních místností, jako jsou obývací pokoje nebo jídelny, ale také by se hodila do dámské pracovny nebo do dívčí ložnice. Pamatujte ale, že starorůžová barva může opticky zmenšovat prostory, proto se hodí do místností čtvercových a o něco větších.
modrá výmalba
2.       Modrá je dobrá
Osvědčená barva, kterou nic nezkazíte. Raději volte hodně světlou blankytnou barvu, která je téměř k nerozeznání od bílé barvy. Čím světlejší, tím vzdušnější a opticky větší pokoj. Hodí se do msítnosti, která bude mít velká okna nebo balkon.
malý stolek
3.       Barva slunce
Barva zářivá a teplá jako žlutá je vhodná hlavně do místností, které nejsou dobře osvětlené nebo v nich chybí přirozené světlo. Například do pracoven, kde je potvrzeno, že zvyšují kreativitu a chuť tvořit. Nejlepší jsou žluté barvy v koupelnách a v jídelnách, jelikož povzbuzují chuťové buňky.

4.       Olivová
Podle mnohých se jedná o barvu roku. Světlá lesní zelená barva je hitem, který je v moderních místnostech nenahraditelný. Zkuste doplňky v obývacím pokoji nebo v pracovně – zamilujete si je, jelikož implikují přírodní vliv.

5.       Červená
Tato barva je sebevědomá, vášnivá a velmi výrazná. Nedoporučuje se jí vymalovat celý pokoj, ale třeba jenom jedna zeď. Červená barva se hodí do míst, v nichž potřebujete být energičtí, rychlí a kreativní – kuchyň nebo pracovna.