Výhody
Každý z nás potřebuje informace. Každý z nás potřebuje vědět, co se děje v jeho okolí, aby mohl být schopen reagovat na někdy příznivé, jindy nepříznivé zprávy. Také potřebujeme vědět jak co uvařit, vyrobit nebo napsat. Občas si vyrazíme na nákupy přes síť. Je to výhoda současných možností technologie.
svět v počítači
Možnosti
Být online, však také znamená, že sdílíme s celým světem to, o čem dříve věděla jen rodina nebo nejbližší přátelé. A někdy o sobě zveřejňujeme informace, které bychom bez Internetu nikomu neřekli. Sdílíme fotky svých dětí, které by jinak byly založené pouze v albech, a někdy jsme schopní pro úspěch na sociálních sítích zveřejnit i fotky, jejichž pořízení nás stálo nemalé úsilí a někdy i risk.
Možnosti internetu
Internet je poměrně mladé médium, které se teprve vyvíjí a pomalu ustaluje svou podobu. Být online znamená podílet se na tomto vývoji i za cenu občasného ztrapnění se, nebo i nechtěného pohoršení svého okolí. Ovšem každá sranda něco stojí. Z této celosvětové sítě máme totiž možnost poznávat a to mnohé. Třeba to, jak se žije na opačném konci světa. Ale musíme tomu věnovat náš čas, který bychom mohli využít i jinak (a mnohdy prospěšněji).
Každopádně však záleží na nás, co si počneme s vášní pro sdílení informací přes tuto počítačovou síť. Mnohdy se jedná o chování na (nebo přes) hranici zákona, ale ne vždy. Často a možná častěji je Internet využíván ku prospěchu různých lidí i celé společnosti. Například studenti mají možnost komunikovat s učiteli. Můžeme přes něj sehnat spousty více či méně potřebných věcí.
Kybernetické pohlcení
Potřeba
Již v dnešní době by bez Internetu přestalo fungovat mnoho prospěšných služeb. A tak není jen módou být online, ale za posledních dvacet let se to stalo přímo životní potřebou. Bez této celosvětové sítě bychom jako civilizace možná již ani nepřežili. Ale občas je dobré vypnout Wi-Fi, zavřít počítač a udělat si delší dobu čas i na jiné své potřeby, abychom nezarostli vousy do monitorů.