V dnešní době jsme si zvykli na to, že si můžeme kdykoliv koupit prakticky cokoliv. Stejně tak si můžeme kdykoliv vyhledat prakticky jakoukoliv informaci. To vše je umožněno díky moderním technologiím, především pak internetu.

Do módy se však také začíná dostávat zdravý životní styl. Stále více lidí kupuje produkty ekologického zemědělství, které nejsou stříkány velkým množstvím „chemie“, či nepatří mezi geneticky modifikované organismy.

obchod2

Ovšem je třeba počítat také s tím, že cena za takovéto produkty bude podstatně vyšší, než za ty běžné. Je to kvůli tomu, že výnosy jsou zde podstatně menší, a to z výše uvedených důvodů. Avšak nemusíte se bát, na internetu je možné najít i tyto produkty za rozumnou cenu.

Jaké výhody tedy přináší pro zdravé potraviny e-shop Naklíčeno? Především tu, že se tento typ zboží stane dostupným pro mnohem větší množství lidí. Ti se navíc nebudou muset trmácet například dvacet kilometrů do nejbližší kamenné pobočky, ale budou je mít doručeny až domů.

Navíc se nebudou muset bát, že zrovna ten druh, který chtějí, nebude na skladě, nebo že jim jej někdo vykoupí. Zásoby na centrálním skladě totiž bývají podstatně větší než v klasických kamenných obchodech.

internet1

To vše zní dobře, ale jsou zde i nějaké nevýhody? Ano, a jedna je poměrně podstatná. Souvisí především s tím, že tento druh produkce je pouze minimálně ošetřován. To platí i pro konzervační látky.

Z toho vyplývá, že doba, po kterou vydrží daná potravina čerstvá, je podstatně kratší, než jak jsme zvyklí. Navíc je i více náchylnější k mechanickému poškození, ke kterému může během přepravy snadno dojít.

K této již tak krátké době je nutné připočítat i tu, po kterou bude naše zásilka na cestě. Jistě, většina zásilkových služeb slibuje, že pokud dnes podáte balík, pak se k adresátovi dostane druhý den, pokud se nejedná o zásilku do zahraničí. Avšak to jen málokdy vyjde.

Pokud si tedy chcete objednávat jakékoliv potraviny přes internet, je nutné o těchto skutečnostech vědět. Pak nebudete nepříjemně překvapeni.