Na Vysočině, v centru republiky působí řada firem. Jedna z nich vám postaví rodinný dům, aniž byste se museli nějak ve stavbě angažovat. Od projektové dokumentace po realizaci každého detailu až po slavnostní předání klíčů zajistí stavební firma Havlíčkův Brod. Mnohaleté zkušenosti se stavbou řady rodinných domů tuto firmu nominují mezi favority možných dalších zakázek. Promyšlená konstrukce domů, vybrané a odzkoušené materiály a používané komponenty, zkušení pracovníci, to jsou hlavní devizy této firmy.

Začínáme od projektu

Domy, které firma HB Stavby realizuje, se staví na místě. Rostou tedy před očima. Tato nesporná výhoda při realizaci dřevostavby umožní budoucím majitelům domů si i na poslední chvíli rozmyslet umístění například oken, nebo průchodů mezi jednotlivými pokoji v domě. Tuto skutečnost ocení zejména ti z investorů, kteří se nedokáží naprosto přesně orientovat ve výkresové dokumentaci a až pohled, přímo „na místě činu“, jim dovolí si udělat celkovou představu o budoucím rozmístění částí domů.

Domy HB Stavby jsou, jak již bylo uvedeno dřevostavby. Základem těchto staveb, jsou svislé hranoly 140mm/60mm, které tvoří základ nosné konstrukce celého domu. Z obou stran těchto hranolů zpevňují stavbu desky OSB o síle 15mm. Mezi těmito deskami je instalována tepelná izolace. Ta je ještě z venkovní strany stěny posílená deskami z polystyrenu o tloušťce 140 mm. Síla stěny se tak celkově dostává na výsledných 320 mm což je ekvivalent 460mm silné stěny z klasických materiálů.

Tepelná čerpadla

Stavební otvory jsou vyplněny izolačními trojskly. Dveře jsou bezpečnostní s bezpečnostními zámky, takže hotový dům je velice dobře zabezpečen. Domy využívají tepelná čerpadla a jsou k nim nainstalované jímky na dešťovou vodu. Domy jsou tedy jak úsporné, tak velice citlivé k životnímu prostředí. Domy se předávají kompletně dostavené a vybavené všemi zařizovacími předměty.