Možná už i vy jste se někdy zamýšleli nad tím, že ve skutečnosti naše domy zdobí jeden zajímavý doplněk. Jedná se o pergoly. Všechny ale nejsou úplně stejné. Mohou být totiž vyrobeny z mnoha materiálů. Někdy se více hodí dřevo a někdy zase plast. Závisí to hlavně na každém z nás a na našich preferencích. Jedním z materiálů, který se ale hodí na každou zahradu, je hliník. Hliník má velkou výhodu v tom, že zaručuje odolnost vůči povětrnostním vlivům a v neposlední řadě má také velkou životnost.
Tyto produkty jsou kompletně vyrobeny z dílů, které jsou originální. Nejčastěji se jedná o profily, které mají čtvercový tvar. Zkrátka a jednoduše lze říci, že se jedná o stavebnicový systém.
osvětlení zimní zahrady
Tento systém, který je velmi propracovaný, umožňuje variabilitu, pokud bude zachována jednoduchost montáže. Konstrukci tak snadno postavíte samostatně nebo jako součást samotného domu. Do některých částí lze také instalovat látku.
V tom nejzákladnějším provedení pergoly nejsou zastřešené ani zastíněné. Pro tento účel se používá nejčastěji markýzová nebo pogumovaná látka.
Pokud je to vhodné, lze problém se zastřešením vyřešit i jinak. Vyzkoušet můžete polykarbonátové desky. Tento materiál je také velmi odolný a vyniká dlouhou životností.
Přesto, že konstrukce přináší pouze samé výhody, nese s sebou dokonce i cenovou přijatelnost.
zimní zahrada
Některé pergoly je dokonce možné rozšířit i podle potřeby například do takové zimní zahrady. V dřívějších dobách se tento prvek využíval pouze pro potřeby popínavých rostlin. Dnes ale na trhu najdete velkou spoustu rozmanitých druhů. Bude vám umožněno posedět si ve stínu a přesto všechno na čerstvém vzduchu . Odpírat si takové potěšení nemusí ani majitelé, kteří vlastní menší zahrady nebo jen předzahrádky. Není totiž problém pořídit si takovou konstrukci, která se vejde všude a uspokojí každého zákazníka. Nejlepší na tom všem je to, že se dodávají v podobě stavebnic. Pro firmu ale není žádný problém přijet a vše profesionálně smontovat.