Žádný správný chovatel nedopustí, aby jeho svěřenec, jakkoliv trpěl nedostatkem nebo dokonce špatným zacházením. Pokud máme nějakého živého tvora na starost, pak je nutné, abychom mu vytvořili co nejpříjemnější podmínky k životu. Někdy postačí jen vlídné zacházení, vhodné ubytování a kvalitní strava. Někdy je zapotřebí věnovat trochu více pozornosti a péče.

  • Chovatelé koní vědí, jak náročný může tento koníček být.
  • Jestliže chcete dopřát svému koníkovi veškerý dostupný komfort, nemůže to končit jen vyčištěným stáním.

Koně si většinou pořizujeme jako společníka na krásné a romantické vyjížďky po krajině anebo můžeme mít vyšší cíle a zkoušet své štěstí na různých závodištích. V každém případě ale budeme potřebovat kvalitní příslušenství.

  • Špičkovou kvalitou se vyznačují uzdy a otěže pro koně ruční výroby.

Jednou z takových nezbytných h pomůcek je uzdečka. Vyrábí se v různých velikostech, a to je zárukou toho, že vždy bude dokonalé sedět na každou koňskou hlavu. Anglická uzdečka ruční výroby může být praktickou i krásnou ozdobou nejen na koně, ale i pro malé poníky.

anglická uzdička

Krása i účelnost

Dokonalost výrobku nespočívá jen v jeho precizní ruční práci, ale také v možnostech výběru barevného odstínu. Vybrat si můžete v barvě černé, hnědé anebo v kombinaci s bílou. Jestliže chcete pro svého koníka něco ještě více svátečnějšího, pak bude tím pravým anglická uzdečka s krystalky.

  • Kvalitní vybavení nepořizujeme svému koníkovi jen z estetických důvodů.
  • Kromě zmíněného pohodlí je také zapotřebí myslet na bezpečnost koně i samotného jezdce.

Kvalitní kování, které je pozinkované, vyniká vysokou pevností a odolností. Máte tedy jistotu, že nic nepovolí a nepraskne v ten nejméně vhodný okamžik. Součástí kvalitní anglické uzdečky je také anglický kombinovaný nánosník, který je známý spíše pod označením „otěže“.