Jestliže vám stěhovací firma vyhoví se stěhováním ve velmi brzkých ranních hodinách, má to své výhody, které vám usnadní další postup a zabydlování na novém místě.

Nemusíte dospávat – stěhování bytu v Praze http://www.odnesto.cz/stehovani-domacnosti/ v nočních hodinách, kdy se chcete vyhnout stresu, je náročné z toho důvodu, že jste po probdělém dnu unavení a tělo si žádá, abyste co nejdříve ulehli k spánku. A pokud to neuděláte, můžete to, jak se říká, přetáhnout, a druhý den můžete být doslova k nepoužití anebo můžete dokonce i zkolabovat. Budete muset dospávat a spát přes den je skutečně náročné vzhledem k denní době, resp. orgánovým hodinám vašeho organismu.

mladý pár při stěhování

Mnohem lepší volbou je přesný opak – jděte spát velmi brzy, například už v osmnáct hodin, a budík si nařiďte na třetí hodinu ranní. Pokud začnete kolem půl čtvrté se stěhováním, to nejhorší máte za sebou zhruba v půl šesté (dle rozsahu vašich věcí), a to je ještě doba, kdy většina lidí kolem vás spí, a ve městě je klid. Vstávat ve tři ráno je mnohem lepší volba, protože vaše tělo si stačí odpočinout, zregenerovat a nabrat síly, nehledě na to, že budete spát přibližně devět hodin, takže spánkový deficit bude takřka nulový.

medvídek v krabici

Nebude to sice zpočátku moc příjemné, budit se na budík takto brzy, ale ze zkušenosti víme, že např. lidé, kteří odlétají letadlem na dovolenou velmi brzy ráno, jsou po zbytek dne více svěží, než ti, co odlétají pozdě v noci po probdělém dnu.

Některé stěhovací firmy si tohoto jevu jsou vědomé a jsou-li ochotné s vámi spolupracovat, můžete se tímto úkonem vyhnout největšímu stresu, který při stěhování hrozí zejména v průběhu dopoledne, kdy je na silnicích velký provoz a obecně je ve městě mnoho lidí, kteří by mohli být pro vás potenciálními aktéry jistých potíží. Někdy je zkrátka lepší raději se lidem vyhnout, např. nepříjemným sousedům, než se s nimi venku na chodníku konfrontovat.