Líbí se vám některé prvky dřívějších dekorací, či nábytku, ale nejste si jistí, jak je využít u sebe doma? Vítejte ve světě vintage, kde se ze staromódního stává moderní.

Útulná, ale trendy ložnice

Máte-li rádi útulné prostředí, ale nechcete vyklouznout ze zajetých kolejí módy, ložnice ve stylu vintage pro vás bude tím pravým. Na rozdíl od retro nábytku totiž ten ve stylu vintage nepřipomíná ani tolik babiččinu komůrku, jako spíš pokoje z amerických filmů pro teenagery. Začít můžete s vintage postelí, a to buď klasickou bílou s mírnými průřezy v čele, či s krásným textilním obloukem. Pokračovat můžete s nočními stolky v barvě slonovinové kosti, které působí mírně otlučeně, ačkoliv se jedná o záměr výrobce. Šatní skříň pak můžete zvolit velkou bílou s rámovaným zrcadlem, a nezapomeňte na stylový kosmetický stolek s měkoučkým taburetem.

černý svícen

Jedinečný obývací pokoj

Na rozdíl od klasických moderních obývacích pokojů, kterým obvykle vévodí velká pohovka hranatých tvarů a televizor upevněný na stěně, jsou vintage obýváky stylové, a plné nejrůznějších doplňků. Začít můžete s menším pohodlným gaučem doplněným stylovými křesly s područkami, nemusíte se bát přetřeného konferenčního stolku z palet, a knihovny, která působí zpola ošoupaným, a zpola moderním stylem. Pokoj pak doplníte o spoustu květin v roztomilých bílých vázách, krásné záclonky, a huňatý kobereček.

vintage doplňky

Vstupní chodba

Ani vstupní chodbička ve vintage stylu není zcela od věci. Malé bílé botníčky se zásuvkami a sedací lavicí působí pohodlně, ale stylově. Příjemné jsou pak i věšáky na dřevěné desce s nápisy jako Home, či Love. Příjemný vítací nápis se pak neztratí ani na funkční rohožce, nebo na dřevěné cedulce účelně zavěšené nad zrcadlem.

Vintage prvky jsou zkrátka nejvhodnější pro romantické duše, které se nespokojí s chladem moderního zařízení, ale nechtějí zabřednout do jednotvárnosti, nebo staromódního světa bez fantazie.