1)Tajpan velký
Tajpan velký je nejjedovatějším hadem na světě. Tento had člověka dokáže usmrtit jedním uštknutím a člověk do hodiny umře. Tajpan se vyskytuje zejména na pobřeží Austrálie a Papui-Nové Guinei , je však velmi plachý a tak k útokům na člověka moc často nedochází, jeho potravu tvoří převážně myši a krysy.

2)Čtyřhranka Fleckerova
Čtyřhranka Fleckerova je nejjedovatější druh medúzy a vyskytuje se hlavně ve vodách omývající pobřeží Austrálie. Čtyřhranka není nijak velká, její tělo měří asi 25 centimetrů, má však dlouhá žahavá chapadla. Požahání těmito chapadly je pro člověka velmi bolestivé a často vede k ochrnutí. Nejčastější příčinou smrt je tak utonutí, pokud se člověk stihne dostat na břeh, pomoc mu může obyčejný ocet, který funguje jako protijed.
růžová medúza
3)Chobotnice kroužkovaná
Chobotnice kroužkovaná stejně jako čtyhranka Fleckerova obývá moře kolem Austrálie a Japonska. Tato chobotnice je poměrně malá, měří kolem 20 centimetrů a je poměrně pestře zbarvená. Chobotnice bývá většinou tmavožlutá, ale v případě, že cítí nebezpečí, se na jejím těle objeví modré kroužky. Kousnutí chobotnicí nijak nebolí, ale je velmi jedovaté, zatím na něj neexistuje žádný protijed.
smrtící štír

4)Štír smrtonoš
Tento štír je nejjedovatějším štírem na světě a jeho bodnutí je jedním z nejbolestivějších. Jeho rozšíření je poměrně velké, vyskytuje se v pouštích Asie a Afriky. Pouště se většinou nacházejí v odlehlých oblastech bez lidí a tak i když existuje protijed na bodnutí tímto štírem, lidé často umírají, protože se jim nedostane pomoci včas.
5)Snovačka jedovatá
Snovačka jedovatá je častěji známá pod přezdívkou černá vdova. Její nejčastější výskyt je v Austrálii, Severní a Střední Americe, na rozdíl od předchozích jedovatých živočichů, byla ale také objevena na jihu Evropy, což je k nám nejblíže a nejčastěji se vyskytuje v blízkosti lidských obydlí, zejména na půdách či ve sklepech. Snovačka je velmi malá, ale i přesto má její jed velkou sílu. Samci mají většinou méně účinný jed, který nezpůsobí smrt, ale i tak mohou nastat velké zdravotní problémy.