Jak vhodná je černá kožená kabelka přes rameno?

Kabelku můžeme považovat za cosi jako odznak ženy. To, jakou zvolí i jak se o ni stará o mnohém vypovídá. Pravdou také je, že mnoho žen má více kabelek pro různé příležitosti. Ne všechny kabelky jsou totiž vhodné pro všechny situace. Jinou si vezmeme na obchodní jednání, jinou na společenský večírek a jinou zase na běžný nákup do města.jednoduchá černá kožená kabelka

Je ale také pravda, že některé jsou univerzálnější než jiné. Typickým příkladem je například černá kožená kabelka přes rameno lorooro.cz , která je vhodná pro mnoho situací. Proto jen tento typ u žen velmi oblíbený. Proč je tomu tak?

Jedním z důvodů je použitý materiál. Kůže je dostatečně pevná a při dobré péči i dlouho vydrží. Také se jen tak neprotrhne, pokud do své tašky vložíte předmět s ostřejšími hranami. Nošení přes rameno je také mnohem pohodlnější než držení za uši. Má to navíc i tu výhodu, že pokud kabelku na delším popruhu nosíte takzvaně „přes krk“, má potenciální zloděj velmi ztíženou šanci vám ji ukrást.

Ani tento model však není samospasný. Uvážit je třeba i velikost vaší tašky. Skutečně velká se hodí na nákup a na běžné nošení, neboť se tam vejde mnoho věcí a část svého nákupu tam můžete vložit. Opravdu se někdy zdá, že jsou prakticky bezedné. Je ale také pravda, že pokud tam máte více věcí, hůře se vám potom hledá to, co potřebujete. Kdo se někdy ve své kabelce přehraboval a vyndával z ní věci při hledání mobilu či klíčů, mi dá jistě za pravdu.

Naproti tomu malá velikost se hodí spíše pro společenské akce či oficiální jednání. Je to především proto, že vypadá skladněji a spořádaněji a nepřitahuje tolik pozornost. Nevýhodou samozřejmě je, že se do ní vejde mnohem méně věcí, a tak je potřeba, zvláště pokud sebou berete například složku velikosti A4, vzít ještě jednu tašku.černá kožená kabelka se zdobením

Co se zapínání týče, tak existují tři možnosti. První z nich je zapínání na přezku. To má výhodu, že pro zloděje není tak snadné ji nepozorovaně otevřít. Na druhou stranu ponechává místo, kam může zloděj bez problému strčit ruku.

Druhým typem je klasický kovový zip. Ten je užívaný poměrně často. Nevýhodou je, že se může poměrně snadno rozbít, zvláště pokud máte kabelku neustále plnou. Také jde poměrně snadno otevřít. Na druhou stranu neposkytuje místo, kam by mohl případný kapsář strčit nepozorovaně ruku.

Třetím typem je kombinace obou předchozích. Je používán nejčastěji, neboť přináší největší možné zabezpečení. Proto tento typ vřele doporučuji.

A co vy? Jste také fanoušci kožených kabelek?