Jestli jste letos začali vybavovat byt a zařizovat si své vysněné bydlení, možná jste zjistili, že to není tak jednoduché ani tak levné, jak jste si představovali. Možná váš rozpočet na začátku byl jen pár desítek tisíc korun, ale teď to vypadá, že se vyšplhá mnohem výš.

Je určitě potřeba zamyslet se, do čeho má význam investovat více peněz a na čem zle naopak ušetřit. Například stoly a židle můžete snad objednat z bazaru. Nejvýhodnější bývá najít inzerát na internetu nebo sociálních sítích. Lidé na takových stránkách se často chtějí nábytku co nejrychleji zbavit, a proto vám ho prodají i za dost výhodnou cenu. Naopak různé bazary se snaží co nejvíce vydělat, a tak tam často necháte víc peněz, než byste třeba chtěli.

interiér bytu

Ušetřit také můžete na podlaze. Spousta obchodů dělá pravidelné výprodeje, kde jsou PVC a dlaždice levnější až o několik desítek procent. Takové akce se vyplatí hlídat a pravidelně kontrolovat, co je zrovna ve slevě. Dobře také promyslete, kam chcete, jaký materiál. Koberce možná jeví jako příjemné, ale zase se špatně uklízí a jejich údržba je někdy opravdu zapeklitá. Zkuste koupit i levnější PVC nebo laminátovou podlahu. Dobře se uklízí a mají i docela dobrou výdrž.

Do čeho se naopak vyplatí investovat jsou skříně na míru. Možná si říkáte, že i skříň lze snadno sehnat z druhé ruky, což je samozřejmě pravda, ale taková vám nebude sedět do vašeho bytu. Když si objednáte skříň na mírů můžete maximálně využít dostupný prostor a snadno uložit všechny vaše věci. Jedna velká skříň od země až ke stropu hravě pojme stejné množství věcí jako několik malých komod a skříněk, které zabírají mnohem více prostoru.

skříň na míru

S vestavěnou skříní na míru Sten-skrine budete mít v bytě více prostoru a vše bude působit uspořádanější. Přece jenom je to největší kus nábytku, který kupujete, proto byste se neměli bát do něj investovat. Podívejte se na web skříně a přesvědčte se sami.