Když jdeme do boje se špínou

Každá domácnost to zná. Kbelík, utěrka, mop a koště jsou pomůcky, které nesmí chybět žádné ženě při údržbě domácnosti. Dnes ale můžeme sáhnout i po pomocnících, jako jsou vysavače, elektrické stěrky a další novinky na úklidovém trhu. Všechny tyto pomůcky určitě usnadní úklidové práce a ušetří čas našim hospodyňkám. Je ale třeba se zabývat i tím, že nemusíme vždy nakupovat drahé předměty, aby se rychle a efektivně uklidilo. Někdy postačí umět si velký úklid dobře naplánovat. Správná organizace akce dovede zázraky. Ušetří nám nejen čas, ale i fyzickou námahu, kdy práce nebudou vykonávány jedna přes druhou a my si nebudeme například vylévat vodu z umývání oken na naleštěnou podlahu.
pomůcky na úklid
Plánujte si úklid domácnosti
–          Dobře si rozmyslete, kdy úklid provést. Zmapujme si, kolik času potřebujeme na různé práce. Podle toho si pak vypočítejme, kolik celkového času nám úklid domácnosti zabere. Podle toho pak volíme den, kdy máme dost času na provedení.
–          Zkontrolujeme, jaké úklidové přípravky budeme potřebovat a zda není třeba některý dokoupit.
–          Předem si uděláme seznam, jak budeme dělat práce za sebou. Pravidlem je, aby se nejprve dělaly všechny práce nad úrovní podlahy.
–          Začínáme okny, další pak je utírání povrchů, radiátorů, mytí dveří, vysátí čalouněného nábytku a všeho nad podlahou.
–          Úplně nakonec uklidíme podlahové povrchy. Koberce vysajeme, ostatní podlahové krytiny vytřeme eventuálně naleštíme.
–          Po skončení prací je vhodné prostory řádně vyvětrat. Jednak k úklidu patří i výměna vzduchu v místnosti, jednak při úklidu víříme prach a je vhodné vzduch vyvětrat.
–          Kdo má rád pěknou vůni v interiéru, může použít vonné difuséry nebo zapálí vonnou svíčku.
vysavač s vodou
Takto zakončený úklid v nás vyvolá nejen dobrý pocit, že naše práce je korunována úspěchem, ale nastolíme v interiéru příjemnou atmosféru s pocitem domova.